Hiking op Terceira, Faial en Pico

  1. Portugal
  2. Azoren
  3. Terceira Island
  • Pico
  • Pico
  • Faial
  • Hiking op de Azoren
  • Faial
  • 18 foto's
  • 6 verschillende wandelroutes
  • kaart + routebeschrijvingen
  • 4 verschillende eilanden
  • o.b.v. 4*
  • inclusief huurauto op elk eiland
  • op eigen gelegenheid

De Azoren staan zonder twijfel op de bucketlist van elke wandelaar. De onvergelijkbare natuur en de prachtig uitgezette wandelroutes maken het dan ook meer dan de moeite waard om er een week (of langer natuurlijk) op uit te trekken. In deze reis van 9 dagen verblijf je op de 3 belangrijkste centrale eilanden Terceira, Faial en Pico en trek je er met je huurauto elke dag op uit op weg naar een volg

Over Hiking op Terceira, Faial en Pico

Algemeen

De Azoren staan zonder twijfel op de bucketlist van elke wandelaar. De onvergelijkbare natuur en de prachtig uitgezette wandelroutes maken het dan ook meer dan de moeite waard om er een week (of langer natuurlijk) op uit te trekken. In deze reis van 9 dagen verblijf je op de 3 belangrijkste centrale eilanden Terceira, Faial en Pico en trek je er met je huurauto elke dag op uit op weg naar een volgende wandeling. Zo zie je alle hoogtepunten van deze verschillende eilanden te voet van dichtbij, terwijl je er tegelijk ook een rondrit over het eiland bij krijgt. Je wandelt individueel, je ontvangt van ons een kaart en de beschrijving van de 6 verschillende wandelingen. Je bepaalt zelf op welke dag je welke wandeling maakt, het is tenslotte jouw vakantie. En daarnaast blijft er genoeg tijd over om behalve wandelen nog heel veel andere leuke dingen te doen. Omdat je aan het eind van de reis terugvliegt vanaf Ponta Delgada, verblijf je de laatste nacht op het eiland Sao Miguel.

De 6 wandelingen, variërend van gemakkelijk tot gemiddeld:
Terceira:
Beschermd vogelgebied Sao Sebastiao, 3,5 km, ca. 1.5 a 2 uur
Rondom Biscoitos in het noorden, 10 km., ca 3,5 uur
Noordwesten van het eiland bij Serreta, 9,5 km, ca. 3,5 uur
Faial:
Vulkaanlandschap in het westen, 9 km., ca. 3 uur
Pico:
Zuidoostkant, wijnbouwgebied bij Manhenha, 7 km., ca. 2,5 uur
Noordkust bij Sant'Ana en Santa Luzia, 9 km., ca. 3 uur

Terceira
De prachtige natuur en het schilderachtige stadje Angra do Heroismo maken Terceira volgens velen tot een van de leukste Azoren eilanden.
Het oude centrum van Angro do Heroismo staat op de lijst van het UNESCO werelderfgoed, dus er is genoeg te zien. Van een kathedraal en mooie pleinen tot smalle klinkerstraatjes, heerlijk om een middagje doorheen te slenteren. En natuurlijk daarna een terrasje aan de haven. Aan de voet van de ‘Monte Brasil’ vind je een mooi fort uit de 17e eeuw.
Uiteraard vind je op Terceira ook een aantal schitterende wandelroutes, zoals door het natuurgebied Furnas do Enxofre. Heel bijzonder zijn de vulkaangrotten van Algar do Carvao, waar je via honderden treden af kunt dalen tot in het binnenste van de vulkaan. Tenslotte is Terceira een van de beste plekken voor het spotten van walvissen en dolfijnen.

Faial
Door de havenstad Horta is Faial een van de best bezochte eilanden op de Azoren. Er is een leuk oud centrum en het is een vaste ‘pleisterplaats’ voor oceaanzeilers. Verder gaat het er op het eiland, zoals op alle Azoren, bijzonder rustig aan toe. De natuur is en blijft de baas. Het eiland is vooral bekend om de vele hortensia’s die hier prachtig kunnen bloeien. Niet voor niets wordt Faial daarom ook wel het ‘Blauwe eiland’ genoemd.
De natuur is zeker ook actief te bezoeken: de machtige kraterrand Caldeira, in het midden van het eiland, is een bijzondere wandelroute van zo’n 3 uur. De indrukwekkende krater strekt zich over 2 kilometer uit en is maar liefst 500 meter diep. Ook heel interessant zijn de wandelroutes naar Cabeço Gordo, met 1043 meter het hoogste punt van het eiland. Van hieruit kijk je over het hele eiland uit en zelfs over de eilanden Pico en Sao Jorge. Hoezo vergezicht?
Tenslotte kun je nog naar Ponta dos Capelinhos rijden, waar je een spannende rondleiding over vulkanisch terrein kunt krijgen.

Pico
Het vulkaan- en wijneiland van de Azoren. Het geweldige silhouet van Portugal’s hoogste berg (2351 meter) stijgt steeds steiler boven zee uit. Trek een dag uit voor het beklimmen (en afdalen) van het uitdagende wandelpad naar de top. De zwaveldampen bovenop de berg herinneren je er aan dat de momenteel slapende vulkaan Pico nog steeds actief is. De afgelopen 500 jaar heeft hij het eiland diverse keren met lava overgoten. Een unieke plek voor avonturiers dus.
Behalve de Pico zijn er ook een aantal kleinere vulkanen te vinden, die het eiland bijnamen als ‘Ilha Montanha’ of ’Ilha Negra’ geven. Het lavagesteente zorgt ook voor perfecte land- en wijnbouwgrond. Al eeuwenlang verbouwen de wijnboeren hier de druiven voor een overheerlijke Verdelho.
Maar Pico is niet alleen de moeite waard boven de grond: de Gruta das Torres is met een lengte van ruim 5 km en een hoogte van 15 meter de grootste lavagrot ter wereld. Fascinerend!
Wie niet kiest voor een verblijf op Pico, kan er een dagtocht vanaf het naastgelegen Faial van maken.

Hoogtepunten

6 verschillende wandelingen
ontdek Terceira, Faial en Pico met je huurauto
laatste nacht Sao Miguel met huurauto

Vlucht- en ferry info

Je vliegt heen naar Terceira en terug vanaf Ponta Delgada (rechtstreeks of met een overstap).
Op de Azoren vlieg je van Terceira naar Horta (Faial) en van Pico naar Ponta Delgada. Het kan voorkomen dat een rechtstreekse vlucht niet meer mogelijk is op de gewenste dag en tijd. Dan dien je met een overstap via een ander eiland te vliegen. Dat kan mogelijk een toeslag met zich meebrengen.
Je vaart met de ferry van Horta (Faial) naar Pico.

Huurauto

Bij de reis is een huurauto uit de categorie A, B of C inbegrepen. Je kunt niet van tevoren een specifieke categorie opgeven.
Ophalen bij aankomst op de luchthaven/in de haven
Inleveren bij vertrek op de luchthaven.

Hotels

De reis is gebaseerd op de volgende accommodaties:
3 nachten Terceira - Hotel Terceira Mar 4* - Angra do Heroismo
2 nachten Faial - Hotel Horta Garden 4* - Horta
2 nachten Pico - Hotel Terra Mar & Spa 4* - Madalena
1 nacht Sao Miguel - Hotel Canadiano Urban Nature 3* - Ponta Delgada

Indien de genoemde accommodatie niet beschikbaar is, bieden wij je een alternatieve accommodatie aan. We zullen je hier zo snel mogelijk over informeren.


Goed om te weten

• Indien een in het programma genoemde accommodatie niet beschikbaar is, bieden wij je een alternatieve accommodatie aan. We zullen je hier zo snel mogelijk over informeren.
• Het is mogelijk de reis te verlengen. Hiervoor kun je contact opnemen met onze reserveringsafdeling via e-mail of telefonisch.
• De kosten voor het wijzigen van eenmaal geboekte ferry bedragen 100%.
• Bij boeking dien je van alle deelnemers het paspoortnummer door te geven
• Wijzigingen in het genoemde programma voorbehouden. Door wijzigingen in vlucht- en/of vaarschema's of door de weersomstandigheden zijn wij soms genoodzaakt het programma aan te passen, soms zelfs ter plaatse. Uiteraard zijn wij en onze locale agent je hierbij behulpzaam. Door de weersomstandigheden kan het voorkomen dat een bepaalde wandeling op de genoemde dag niet kan worden gelopen of gedurende de week zelfs helemaal niet kan worden gelopen. Wij kunnen hiervoor helaas geen aansprakelijkheid aanvaarden.

Inbegrepen

Inclusief

- Retourvlucht Ponta Delgada
- Binnenlandse vluchten Terceira-Horta (Faial) en Pico-Ponta Delgada
- Luchthavenbelastingen en brandstoftoeslag
- Huurauto cat. A, B of C (Citroën C1, Smart ForFour, Renault Clio of vergelijkbaar) van AutAtlantis van aankomst tot vertrek op elk eiland (2e bestuurder gratis; alle verzekeringen inbegrepen, eigen risico € 100); ophalen/inleveren op de luchthaven/in de haven
- Bootovertocht Faial-Pico
- 6 wandelroutes: kaart en routebeschrijving per route
- Verblijf in de genoemde accommodaties (of vergelijkbaar) volgens programma o.b.v. logies/ontbijt
- Assistentie van onze lokale agent

Exclusief

- Eventuele extra’s voor de huurauto (zie autohuurvoorwaarden)
- Eventuele toeslag voor een duurder binnenlands vliegtraject
- Uitgaven van persoonlijke aard
- Bijdrage Calamiteitenfonds
- Bijdrage Stichting Garantiefonds Reisgelden
- Reis- en annuleringsverzekering
- Reserveringskosten
- Ter plaatse dient een bedrag van € 1 per persoon per nacht te worden betaald voor toeristenbelasting (max. 4 nachten per accommodatie en geldig voor gasten vanaf 14 jaar)

Ruimbagage en maaltijden en drankjes aan boord zijn afhankelijk van de luchtvaartmaatschappij al dan niet inbegrepen.

Locatie

Anderen bekeken ook